ČSN EN ISO 20776-2 - Klinické laboratorní zkoušky a zkušební systémy pro diagnostiku in vitro – Zkoušení citlivosti původců infekcí a hodnocení účinnosti prostředků pro stanovení antimikrobiální citlivosti – Část 2: Hodnocení účinnosti prostředků pro stanovení antimikrobiální
Download standard: | ČSN EN ISO 20776-2 (Show details) | |
Changes: |
|
|
Published: | 2009-01-01 | |
Source: | https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso:20776:-2:ed-1:v1:en | |
Classification symbol: | 857006 | |
Category: | Diagnostické systémy in vitro | |
ICS: |
|
|
Status: | Valid |
‹
Report an error
3.3 kritický bod; BP
specifické hodnoty parametrů, jako jsou MIC, podle nichž mohou být bakterie zařazeny do klinických kategorií „citlivé“, „středně citlivé“ a „rezistentní“
POZNÁMKA Pro interpretaci běžných kritických bodů lze odkázat na nejnovější publikace organizací používajících tuto referenční metodu (např. CLSI a EUCAST).
3.3 breakpoint; BP
specific values of parameters, such as MICs, on the basis of which bacteria can be assigned to the clinical categories “susceptible”, “intermediate” and “resistant”
NOTE For current interpretive breakpoints, reference can be made to the latest publications of organizations employing this reference method (e.g. CLSI and EUCAST).