Informační systém Uvádění výrobků na trh
Nacházíte se: Domů » Terminologická databáze » ČSN EN 1325 - stupeň přesnosti

ČSN EN 1325 - Hodnotový management - Slovník - Termíny a definice

Stáhnout normu: ČSN EN 1325 (Zobrazit podrobnosti)
Datum vydání/vložení: 2014-12-01
Třidící znak: 010120
Obor: Pojmy všech oborů a třídění
ICS:
  • 01.040.03 - Sociologie. Služby. Organizace podniků a management. Administrativa. Doprava (názvosloví)
  • 03.100.40 - Výzkum a vývoj
Stav: Platná
Terminologie normy
Nahlásit chybu

2.3.3.2 stupeň přesnosti

definice jemnosti, úrovně detailu, bohatství základních informací zvolených při přípravě FNE

POZNÁMKA 1 k heslu Stupeň přesnosti je třeba volit pečlivě; nedostatečný údaj bude mít za následek neurčitost. Příliš mnoho podrobností může implicitně vnucovat typy řešení, omezovat oblast vyhledávání a může vyžadovat těžko odůvodnitelné práce.

POZNÁMKA 2 k heslu Teoreticky to navrhuje „action manager“ pro dosažení očekávaných výsledků; musí být validováno osobou s rozhodovací pravomocí.

POZNÁMKA 3 k heslu Stupeň vyspělosti projektu a stupeň jeho vývoje jsou podstatnými prvky, na nichž závisí zvolený stupeň přesnosti FNE.

2.3.3.2 granularity

definition of the fineness, detail level , richness of the elementary information chosen to make an FNE

Note 1 to entry: Granularity needs to be chosen carefully; insufficient detail will result in vagueness. Too much detail may implicitly impose types of solution, restrict the search field, and it may require hardly justifiable work.

Note 2 to entry: Theoretically proposed by the action manager to reach the expected results; it has to be validated by the decision-maker.

Note 3 to entry: The project maturity and progress stage are essential elements upon which the chosen FNE granulation level depends.

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám mužeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více zde Souhlasím