Nacházíte se: Uvádění výrobků na trh»OSTATNÍ OBLASTI»Automobilový průmysl»Mezinárodní systém pro správu dat o materiálech (IMDS)

Mezinárodní systém pro správu dat o materiálech (IMDS)

Německá asociace automobilového průmyslu (Verband der Automobilindustrie e. V. - VDA) v souladu s příručkou VDA „Řízení kvality, část 2 – zabezpečení kvality“ se rozhodla vydat první seznam Složení komerčně získaných dílů – Material Data Sheet – MDS. Společnosti Audi, BMW, DaimlerChrysler, Ford Motor Company, Opel, Porche, Volvo, VW a EDS vytvořily společný projekt Elektronická výměna dat materiálových listů (Material Data Sheet EDI = MDS Electronic Data Interchange) založený na využívání informačních technologií pro sběr materiálových listů od jednotlivých dodavatelů. Uvedený koncept je realizován v systému IMDS (International Material Data System – Mezinárodní systém pro správu dat o materiálech). Hlavním cílem systému IMDS je pro světové výrobce automobilů a pro organizace, které jsou součástí automobilového dodavatelského řetězce, poskytovat formou databáze komplexní informace o materiálovém složení autodílů, limitů nebezpečných látek tak, aby byly dodrženy předpisy ochrany lidského zdraví a životního prostředí. Současně je umožněno automobilovým výrobcům a dodavatelům jednotlivých součástí standardizovat své procesy a efektivně vyměňovat data. Bezpečnost aplikace IMDS je zajištěna pomocí autorizace uživatelů. Veřejní uživatelé nemají přístup do IMDS.

Veřejně přístupný je uživatelský manuál: Material Data System (IMDS) User manual (version 14.3), česká verze je k dispozici: Příručka uživatele (verze 14.3).

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám mužeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více zde Souhlasím