Nacházíte se: Uvádění výrobků na trh»OSTATNÍ OBLASTI»Automobilový průmysl»Seznam látek s povinnou deklarací pro automobilový průmysl (GADSL)

Seznam látek s povinnou deklarací pro automobilový průmysl (GADSL)

Seznam látek s povinnou deklarací pro automobilový průmysl - seznam GADSL (Global Automotive Declarable Substance List) (2016 GADSL Version 1) obsahuje seznam látek podléhajících hlášení (látky v komponentách a v surovinách), je výsledkem úsilí zástupců výrobců automobilů, dodavatelů součástek, chemického průmyslu a průmyslu výroby plastů, kteří vytvořili pracovní skupinu „Global Automotive Stakeholders Group“ (GASG).
Složení seznamu vzniklo na zákonných požadavcích, požadavcích na ochranu životního prostředí a na bezpečnost práce pro předcházení možným rizikům pro člověka a životní prostředí. Důraz je kladen především na materiály, které představují riziko: karcinogenní, reprodukční, genetické, alergenní, toxické a velmi toxické, nebezpečné pro životní prostředí.

Vysvětlivky ke klasifikaci seznamu GADSL

P

Látka označená „P“ je buď zakázána nařízením pro použití v určitých aplikacích nebo nesmí překročit regulovanou mezní hodnoty

D

U látky označené „D“ musí být deklarovaný obsah, jestliže překročí definovanou mezní hodnotu

D/P

Některé způsoby použití zakázány, pro ostatní způsoby použití povinná deklarace


Webová adresa GADSL (Global Automotive Declarable Substance List) je k dispozici na adrese: https://www.gadsl.org/. Na této adrese jsou také dokumenty: GADSL Guidance Document 2016 (pdf);  GADSL Reference List (Excel) revidovaný v únoru 2024.
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám mužeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více zde Souhlasím